O nas

Solar-Energy S.A. jako jedna z pierwszych firm na polskim rynku rozwinęła produkcję innowacyjnych modułów fotowoltaicznych z cienkich ogniw mono- i polikrystalicznych o wysokiej wydajności.

Dzięki inwestycjom w rozwój nowoczesnych linii produkcyjnych firma Solar-Energy S.A. stała się liderem w branży. Produkcja modułów fotowoltaicznych odbywa się w dwóch nowocześnie wyposażonych zakładach produkcyjnych. Rocznie wydajność linii produkcyjnej wynosi ponad 460 tys. modułów, co przekłada się na ok. 140 MW.

Powierzchnia produkcyjna i magazynowa wynosi ponad 3000m2, a administracyjne ok. 500m2.

Poza ofertą wysokiej klasy modułów fotowoltaicznych standardowych i hybrydowych Solar -Energy S.A. zapewnia pełne wsparcie inwestorskie na każdym etapie realizacji projektów fotowoltaicznych.

Wieloletnie doświadczenie pozwala na wybór najlepszych rozwiązań i materiałów od wiodących dostawców branżowych, gwarantując tym samym wysoką, światową jakość oraz sprawność energetyczną produkowanych modułów przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnych cen.

Spółka regularnie uczestniczy w międzynarodowych targach na terenie całej Europy. Najważniejsze z nich to Międzynarodowe Targi Urządzeń i Technologii Fotowoltaicznych: INTERSOLAR w Monachium; SASO w Splicie (Chorwacja) ; EU PVSEC w Walencji (Hiszpania) oraz GREEN POWER w Poznaniu i RENEXPO w Warszawie.

Historia

Rok 2009

Powstanie i rejestracja firmy Solar-Energy Sp. z o.o.

Rok 2010

Pozyskanie dofinansowania UE na projekt o wartości 19,4m PLN na budowę zakładu produkcyjnego

Rok 2011

Podwyższenie kapitału zakładowego firmy Solar-Energy Sp. z o.o. oraz przekształcenie spółki w Spółkę Akcyjną

Rok 2012

Rozpoczęcie produkcji paneli PV z mocami produkcyjnymi 35 MW rocznie (130tys.paneli). Sprzedaż B2B – głównie na export

Rok 2014

Uruchomienie działu R&D pracującego nad ulepszaniem produktów oraz nowymi wdrożeniami

Rok 2015

Podwojenie mocy produkcyjnych do 70 MW rocznie. Rozpoczęcie projektu dla prosumentów (wejście w segment B2C) – sprzedaż prawie 10 tys. paneli

Rok 2016

Rozszerzenie produkcji o niestandardowe rozwiązania z technologii BIPV

Rok 2018

Uruchomienie drugiego zakładu produkcyjnego pod Warszawą

Rok 2020

Osiągnięcie łącznej mocy produkcyjnej 100 mw, wprowadzenie nowej generacji modułów half cut i shingled

Misja i cele

Solar-Energy S.A. swoją misję postrzega w promowaniu naturalnego źródła energii jakim jest energia słoneczna.

Celem Solar -Energy S.A.  jest produkcja modułów fotowoltaicznych o najwyższej możliwej wydajności i jakości z jednoczesnym zachowaniem korzystnego poziomu cen. Realizację tego zadania zapewnia wysoko wykwalifikowana kadra pełniąca nadzór produkcyjny i procesowy, jak również współpraca z wieloma instytucjami badawczymi.

Badania

Solar-Energy S.A. prowadzi działania w zakresie badań i rozwoju projektów mających na celu uczynienie fotowoltaiki jeszcze bardziej wydajnym i powszechnie dostępnym źródłem energii.

Firma uruchomiła własny wewnętrzny dział badawczo-rozwojowy i wysoko specjalistyczny dział handlowy.

Współpracują z nami:

Ważną rolę odgrywa współpraca z branżowymi placówkami naukowymi w tym z: Polską Akademią Nauk (PAN) w Krakowie, Politechniką Gdańską oraz Politechniką Lubelską.

Te uznane ośrodki naukowe towarzyszą w opracowaniu i wykonaniu innowacyjnych urządzeń, wdrażaniu wynalazków i patentów, jak również ich opiniowaniu pod względem przydatności i innowacyjności ich zastosowania.

Spółka jest także uczestnikiem Klastra Technologicznego utworzonego przez Zespół Fotowoltaiki IMIO Politechniki Warszawskiej przy współpracy z Biurem Inwestycji i Rozwoju Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Priorytetowym zadaniem Solar-Energy S.A. jest polityka jakości.

Spółka posiada system zarządzania jakością, certyfikat: ISO 9001: 2008 - w zakresie zarządzania projektami inwestycyjnymi. W zakresie zarządzania produkcją Solar - Energy S.A. posiada certyfikaty w ramach następujących norm: ISO 9001: 2008, ISO 14001: 2004